Jdi na obsah Jdi na menu
 


CD přehrávač Tesla MC902

28. 3. 2011

Tesla MC902 je legendární CD přehrávač kompaktních disků vyrobený ve spolupráci a v licenci firmy Philips v rozmezí let 1987 a 88.
CD přehrávač obsahuje 16-ti bitový převodník, čtyřnásobné převzorkování signálu , optický a analogový výstup, který je řešený CINCH konektory. Přehrávač umožňuje přehrávání datových CD, kdy se na displeji objeví nápis "DATA" a signál je dostupný na CINCH konektoru k tomu určeném.

dpp_0014.jpgDisplej je řešen zelenými LED segmenty, které časem a nejspíše vlivem příliš vysoké teploty čipu integrovanému obvodu, umístěného na desce u displeje, ztrácí jas. Bohužel identická náhrada neexistuje a tak jedinou možností je vpájení podobného displeje ( např. z CD přehrávače ETA 482 ) za cenu bastlení nové desky ( jiné rozložení pinů displeje ).
Přední panel je plastový obsahující tlačítka PAUSE, STOP/CM, SEARCH, PLAY/REPLAY, REPEAT, INDEX, TRACK, PROGRAM a přepínač TIME/TRACK.
Přehrávač v pohodě přehrává pálená, originální, ale i poškrábaná CDčka.

Citace- Audioweb- Leoš Malaník:
" Dodnes je schopný to přečíst i pivní tácek nebo víčko od plechovky, jen jednou za rok  musím vyčistit čočku, protože v dílně hodně kouřím.
Pálený CD to čte naprosto nezávisle na rychlosti vypalování nebo kompu, kde bylo vypalováno "


Zajímavostí je, že MC902ka je vybavena příjímačem dálkového ovládání, avšak nikdy se s přehrávačem dálkový ovládač nedodával.popis, foto: Volta190 (c)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dálkové ovládání MC902

(Michal, 11. 11. 2013 11:43)

Dobrý den. Přístroj má příjímač dálkového ovládání - šlo by tedy k němu použít nějaký univerzální ovladač (nevyznám se v tom)? Můj e-mail: majer59@seznam.cz